Určení síly vlasů

15. března 2013 v 22:53 |  Everything
Silou chápeme průměr vlasu, hustota je určená množstvím vlasů.

  • Jemné vlasy
Jemné vlasy jsou ze všech nejtenčí, jednotlivé vlásky jsou nejjemnější a obvykle lehké a hebké na dotek.

Můžeme mít bohatou kštici, když máme jemné vlasy? Samozřejmě! V tomto bodu panuje obvykle zmatek. Síla vlasů spočívá v tloušťce jednotlivých vlasů. Nemá nic společného s množstvím vlasů. Můžete mít jemné vlasy - řídké, normální nebo husté. Hustota vlasů vyjadřuje počet jednotlivých vlásků na určité ploše. Jemné vlasy mohou být také různě kudrnaté, vlnité nebo rovné.

  • Středně silné vlasy

Středně silné vlasy jsou těžší a silnější než jemné. Ale stejně jako jemné vlasy i tento typ může být rovný, vlnitý nebo kudrnatý a někdy mívá i hrubou drsnou strukturu. Obvykle jsou vlasy poměrně odolné a dobře vzdorují kulmám a barvení a nevyžadují tolik péče jako vlasy jemné.

Máte-li středně silné vlasy - jakkoliv málo nebo hodně vlnité - můžete mluvit o štěstí. O pokud máte rovné vlasy, dají se snadno zvlnit a vydrží zvlněné až do dalšího umytí. Středně silné, přirozeě vlnité vlasy zase můžete jednoduše vyžehlit nebo naopak víc nakadeřit. Z všech tří typů je údržba těchto vlasů nejjednodušší :).

  • Silné vlasy

Soucitím se všemi, kdo mají tento typ vlasů. Silné a pevné vlasy mají své kladné i záporné stránky.

Klady jsou jasné: Nemusíte se moc snažit a Vaše vasy vypadají báječně. Stačí je jen umýt a můžete jít - pokud máte kvalitní střih. A když používáte správnou vlasovou kosmetiku, nemusíte s nim nic dělat i několik dní. Potom je stačí jen stáhnout do ohonu a vydrží ještě jeden den.
Silné vlasy mají i stinné stránky. Jsou-li Vaše vlasy rovné, zůstanou tak, ať s nimi budete dělat cokoliv. Jsou-li vlnité, mají pravděpodobně svou hlavu a vy se marně snažíte upravit je do účesu podle svých představ. A to nemluvím o hrubých a vlnitých vlasech. Silné a kudrnaté vlasy? Horor! Chcete-li je narovnat trvá to věčnost a obvykle musíte jít k odborníkovi.

Robert Vetica - Krásné vlasy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tess Tess | Web | 15. března 2013 v 23:32 | Reagovat

Úžasný blog! A ty animace v menu :))) Nádhera ;)

2 smodrchanicezvlasu smodrchanicezvlasu | 16. března 2013 v 7:38 | Reagovat

[1]: Strašně moc děkuju :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama